Pobjede Cruzeira i Nacionala
Slavlje dvostrukog strijelca

M. Maksimović

Odigrana su još tri susreta 5. kola Copa Libertadores. Pobjede na svom terenu su ostvarile ekipe Cruzeira i Nacionala iz Montevidea...

Cruzeiro je u okviru grupe 1 savladao argentinski San Lorenzo sa ubjedljivih 3:1. Marcelo Moreno je postigao dva gola,
prvi u 11. minuti, a drugi dvadeset minuta prije kraja utakmice. Wagner je bio strijelac za 3:0 u 82. minuti, dok je konačan rezultat postavio Néstor Silvera tri minute prije kraja.

Minimalnu pobjedu na svom terenu je ostvarila ekipa Nacionala iz Montevidea. Golom Deivisa Baronea savladana je ekipa Bolognesia  iz Perua. U Medellínu su u okviru grupe 7, bodove podijelili Atlético Nacional i čileanski Audax Italiano odigravši 1:1. Domaćini su poveli golom Carlosa Villagra u 60. minuti, a gosti su izjednačili preko Fabiána Orellana u 78. minuti.