Pobjede Napolija i Fiorentine
Lavezzi. proslavlja pogodak

Napoli prudužio krizu Juventusa

M. Maksimović

U subotu su odigrana dva susreta 7. kola Serie A. Domaći klubovi Fiorentina i Napoli su osvojili nova tri boda. Napoli je na svom Sao Paolo stadionu produžio krizu Juventusa koji je nakon dva uzastopna remija upisao i drugi uzastopni poraz.

U subotu je Napoli napravio preokret, jer je Juventus od 62.minute vodio 0:1, gol je postigao Amauri, na asistenciju Poulsena. Napoli je vrlo brzo uzvratio, samo dvije minute kasnije.Hamsik je digao na noge domaće navijače. Gol odluke je stigao u 80. minuti. Knežević je loše intervenisao, a poklom loptu u gol je pretvorio Lavezzi. Nakon ove utakmice Napoli je prvi, dok je Juventus pao na 11. mjesto.
Hasan Salihamidžić je odigrao cijelu utakmicu.

U drugom susretu je bilo daleko manje neizvjesnosti, Fiorentina je savladala Regginu 3:0. Ključni trenutak utakmice se dogodio u 39.minuti kada je napadača Fiorentine Santanu u kaznenom prostoru srušio golman gostiju Campagnolo koji je zaradio crveni karton. Pazzini je zabio sa bijele tačke, nedovoljno zagrijani Puggioni nije imao šanse.

U finišu utakmice na scenu je stupio Gilardino sa svoja dva gola.Prvi je postigao u 75. minuti, drugi devet minuta prije kraja utakmice. Sa ova dva subotnja gola, Gilardino je dostigao broj od 100 postignutih golova u svojoj karijeri.

Zaprati Juventus, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: