Poraz Bosne u Višegradu

Košarkaši sarajevske Bosne poraženi su večeras u Višegradu od ekipe Varde rezultatom 74:67 u utakmici 22. kola Lige 13.

Domaći košarkaši su sasvom zasluženo došli do pobjede u ovom susrteu, aključnu prednost su ostvarili u drugoj četvrtini koju su dobili 24:16. Na poluvrijeme su otišli sa deset poena prednosti 44:34, a Studenti u nastavku utakmice nisu uspjeli ugroziti pobjedu Varde.

Na kraju je domaći tim sasvim zasluženo slavio pobjedu od sedam poena razlike.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Ivan Mičeta sa 19 poena, dok je kod Bosne Dženan Rahimić ubacio 28 poena, a uz to je imao i 12 skokova.

U još jednoj večerašnjem susretu Borac je u Banjaluci savladao ekipu Hercegovca rezultatom 82:70.