Porazi NLB ligaša
Avdalović vodio Pamesu do pobjede nad Hemofarmom

Eurocup

Teme:

Nakon što je u Zvezda došla do svoje prve pobjede u drugoj fazi Eurocupa, poraze su pretrpjela preostala dva NLB ligaša, Zadar i Hemofarm.

Vrščani su imali svoju šansu i vodsvo u početku susreta, ali Pamesa se pokazala kao preozbiljan protivnik i predvođena Vuletom Avdalovićem (19p) došla do pobjede.

Za razliku od Hemofarma, hrvatski predstavnik u Eurocupu, KK Zadar, protiv Benettona niti jednom nije imao prednost. Italijani su ubacili čak 51 poen u prvom poluvremenu i dominirali tokom čitavog susreta. Zadrani su se u nastavku pokušali vratiti šutevima za tri poena, ali nije išlo, pa će Hrvati morati još čekati na svoju prvu pobjedu u drugoj fazi.

U grupi I uz ubjedljivu pobjedu Dynama nad Khimkijem, beskompromisan je bio i Maroussi koji je u grčkom derbiju savladao Panellionis (59:71).

U grupi L tijesnu pobjedu, svoju prvu, ostvario je Lietuvos Rytas nad Bilbaom (73:71). Pred oko 7,500 navijača u Vilnusu Litvance je predvodio Chuck Eidson (19p), dok je na drugoj strani najbolji bio hrvatski reprezentativac Marko Banić (18p). Domaći su imali prenost i na poluvremenu kada je bilo 39:33, ali su se Španci vratili i trojkom Seibutisa krajem treće četvrtine došli na 48:49. U nastavku igralo se poen za poen sve do posljednje minute i slobodnjaka Salgada za 71:71. Samo 14 sekundi ostalo je na semoforu kada je Petravicius pogodio na drugoj strani za 73:71, a u posljednjem napadu Salgado je promašio za izjednačenje i donio veliko slavlje domaćima.

U istoj grupi, Artland nije mogao parirati Spirou Basketu. Belgijski tim još u prvoj četvrtini napravio je seriju 1:19 i odredio pobjednika susreta, te sa drugom pobjedom zasjeo na čelo ove grupe.