Porazom od Siona, "Skakavci" izgubili korak za liderom

Švicarska, 13. kolo

Neplaniranim porazom od Siona na gostujućem terenu Grasshoppers je ostao na minut tri u odnosu na vodeći Basel.

Skakavci su poraženi rezultatom 2:0, a pogotke za domaći Sion postigli su Assifuah u 13., i Yertey u 92. minutu.

Izeta Hajrovića zbog suspenzije nije bilo u timu Grasshoppersa, dok je njegov mlađi brat Sead utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače.

U drugoj utakmici igranoj danas St. Gallen i Thun remizirali su bez pogodaka. Na tabeli je vodeći Basel sa 25 bodova, dok Grasshoppers i Luzern imaju po tri boda manje.