
Osmo kolo portugalskog šampionata završeno je sinoćnjom (visokom) pobjedom Porta nad Leiriom. Porto iz kola u kolo igra sve bolje, te sve više povećava svoje šanse za titulu portugalskog prvenstva.
Nakon osam utakmica, izabranici Andre Villas-Boasa imaju tek jedan remi, uz sedam pobjeda. Posljednja u nizu, dakle, ostvarena je sinoć i to lakše nego se to očekivalo.
Nakon 20 minuta igre Porto je imao dvostruku prednost, zahvaljujući sjajnom brazilskom napadaču Hulku. Varela je do kraja prvog dijela povisio na 3:0 i već tada srušio sve nade gostima. U nastavku, nešto bolje izdanje Leirie.
Ipak, i u tom poluvremenusu domaći bili uspješniji. Falcao je u petoj minut nastavka povisio na 4:0, gostima tračak nade donio Carlao iz penala u 74. minuti, da bi, potom, nepunih minut kasnije Falcao svojim drugim golom riješio sve dileme, ako ih je uopšte i bilo.
Porto poslije osam kola ima 22 boda, čak sedam više od prvog partitelja Benfice.
Liga Sagres, 8. kolo:
Porto – Leiria 5:1 (Hulk 14, 19, Varela 37, Falcao 50, 75/ Carlao 74 – penal)
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.