Bizaran autogol odveo Portugal u finale Evropskog prvenstva

Španci nesretno ispali

Mlada reprezentacija Portugala prvi je finalista U21 prvenstva Evrope.

Portugal je u današnjem polufinalu odigranom u Mariboru savladao Španiju sa 1:0 i to zaista bizarnim autogolom Jorgea Cuence.

Španija je prva prijetila u ovom susretu. Brahim Diaz je u 13. minuti dobro šutirao nije bio precizan.

Dvije minute kasnije Vitinha je uzvratio, Alvaro Fernandez to dobro brani, a u prvom poluvremenu vrijedi izdvojiti još jedan pokušaj Diaza, no igrač Milana nije bio precizan.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a u nastavku meča je Španija bila ta koja je imala bolje šanse.

Cucurella je u 47. minuti pogodio stativu gola Portugala, a zatim je Cuenca pokušao, golman Portugala brani.

U 80. minuti Portugal dolazi do pobjede. Vieira je pokušao da ubaci u sredinu nakon kontre, Jorge Cuenca ju je zakačio i matirao je Fernandeza za vodstvo Portugala od 1:0.

To je na kraju bio i konačan rezultat ovog susreta i mladi Portugalci će imati priliku da osvoje svoj prvi trofej U21 prvaka Evrope.

Protivnika će saznati večeras kada se igra drugi polufinali duel između Nizozemske i Njemačke.

Portugal je prethodno dva puta igrao finale Eura za igrače do 21 godine. Oba puta su poraženi.

EP U21, polufinale:

Portugal - Španija 1:0

zvjezdan10
od 2017 portugalci imaju samo 3 poraza i od toga je jedan bio protiv naše u21 repke 1-3 :)