Vjerovatno najlegendarniji trener na Otoku, Alex Ferguson na kraju sezone odlazi u penziju.
Špekulacije koje su se ovog jutra pojavile na Otoku su potvrđene najuspješniji trener u historiji engleskog fudbala, Alex Ferguson odlazi u penziju. Saopštili su to čelnici Uniteda na press konferenciji, koja je još uvijek u toku.
"O povlačenju sam dugo razmišljao i tu odluku nisam lako prihvatio. Sada je pravo vrijeme. Bilo mi je jako važno da organizaciju ostavim u najboljem mogućem stanju i mislim da sam upravo to i uradio", rekao je Ferguson te je dodao:
"Naši centri za treniranje su jedni od najboljih na svijetu i naš dom, Old Trafford je sa pravom jedan od najvećih. Počašćen sam preuzimanjem uloga direktora i ambasadora kluba"
Ferguson je na klupi Uniteda sjedio 27 godina, a sa najtrofejnijom ekipom Premiershipa osvojio je 13 titula prvaka Engleske i dvije Lige prvaka.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.