Poznati prvi putnici u osminu finala
Raul postiže pobjedonosni gol za Real

Liga prvaka

Večerašnjim susretima u okviru grupa E, F, G i H Lige evropskih fudbalskih prvaka, počelo je 5. kolo u elitnom klupskom takmičenju "Starog kontinenta".

Poznati su i prvi učesnici osmine finala, a to su Manchester United, Villareal, Lyon, Bayern, Arsenal, Porto, Juventus i Real.

Grupa E

Aalbor je savladao Celtica u Danskoj 2:1, te tako došao nadomak osvajanja trećeg mjesta u ovoj grupi. Škotski je sastav došao u vodstvo golom Robsona u 53. minuti, Caca je poravnao u 73. minuti, a Caldwell je poslao loptu u svoju mrežu tri minute prije kraja za pobjedu Danaca.

Villareal i Manchester United nastavili su tradiciju međusobnih duela sa jako malo golova. Tako je bilo i sinoć na El Madrigalu, a susret je završio bez golova i pobjednika - 0:0

Aalborg - Celtic 2:1 (Caca 73, Caldwell 87ag - Robson 53), Villarreal - Manchester U. 0:0

1. Man. Utd 5 2 3 0 7:1 9
2. Villarreal 5 2 3 0 9:5 9
3. AaB 5 1 2 2 7:12 5
4. Celtic 5 0 2 3 2:7 2

Grupa F

Na Alianz Areni u Minhenu Bayern je dočekao Steauu i kući je ispratio sa tri gola u mreži. Međutim, nakon prvih 45 minuta igre ništa nije dalo nagovijestiti ubjedljiv trijumf Bavaraca, jer se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0. Ipak, Bayern u nastavku dovodi u prednost Miroslav Klose u 57. minuti. Luca Toni je samo četiri minute kasnije povisio na 2:0, a Klose svojim drugim golom ovjerio pobjedu Nijemaca.

Fiorentina je dočekela Lyon u nadi da bi eventualnom pobjedom mogla ostati u utrci za osminu finala. Međutim, do toga nije došlo. Makoun je doveo francuski sastav u vodstvo u 15. minuti, a Karim Benzema je povisio na 2:0 u 27. minutu. Pred kraj prvih 45 minuta igre Alberto Gilardino je smanjio na 1:2, ali to je bilo sve što su "Viole" bile kadre napraviti, iako su domaći propustili mnogo prilika.

Bayern - Steaua 3:0 (Klose 57, 71, Toni 61), Fiorentina - Lyon 1:2 (Gilardino 45 - Makoun 15, Benzema 27)

1. Lyon 5 3 2 0 12:7 11
2. Bayern 5 3 2 0 9:2 11
3. Fiorentina 5 0 3 2 4:8 3
4. Steaua 5 0 1 4 3:11 1

Grupa G

Danski napadač Nicolas Bendtner donio je pobjedu Arsenalu samo tri minute prije kraja susreta u kom su Topnici na Emiratesu dočekali Dynamo Kyev. Iako je londonski sastav tokom svih 90 minuta imao više od igre, Dynamo je pružio solidnu partiju, ali ipak nisu izdržali.

U drugom susretu iz ove grupe, Porto je pobjedom u Istanbulu nad Fenerbahceom ovjerio plasman u osminu finala. Lopez je postigao dva gola za Portugalce u 19. i 28. minutu, a Kazim Richards je u 63. minuti bio strijelac počasnog gola za Fener.

Arsenal - Dynamo Kijev 1:0 (Bendtner 87), Fenerbahce - Porto 1:2 (Kazim-Richards 63 - Lopez 19, 28)

1. Arsenal 5 3 2 0 11:3 11
2. Porto 5 3 0 2 7:8 9
3. Dynamo 5 1 2 2 3:4 5
4. Fenerbahce 5 0 2 3 4:10 2

Grupa H

Zenit i Juventus su podijelili bodove, odigravši u prvoj utakmici petog kola Lige prvaka bez golova (0:0) u St. Petersburgu.

Ovaj je rezultat najbolji bio za madridski Real. Najtrofejniji evropski klub svih vremena gostovao je kod BATE Borisova u Bjelorusiji i slavio sa 1:0. "Kraljevskom klubu" prolazak u osminu finala donio je najbolji strijelac Lige prvaka svih vremena i kapiten Raul Gonzales Blanco.

Zenit - Juventus 0:0, BATE Borisov - Real Madrid 0:1 (Raul 7)

1. Juventus 5 3 2 0 7:3 11
2. Real Madrid 5 3 0 2 6:5 9
3. Zenit 5 1 2 2 4:4 5
4. BATE 5 0 2 3 3:8 2

Aalborg BK 2-1 Celtic

0-1 (Scott Mcdonald)