Mijatović javno "bocnuo" Modrića: "Luka, vrijeme je da..."
FOTO: EPA

Iskusni fudbaler je produžio ugovor do ljeta 2025. godine

Mijatović javno "bocnuo" Modrića: "Luka, vrijeme je da..."

Haris Zilić

Stigle su kraju špekulacije oko nastavka karijere iskusnog hrvatskog reprezentativca Luke Modrića (38) koji je produžio ugovor sa Real Madridom do ljeta 2025. godine, dakle na još godinu dana.

Imao je Modrić ponude iz Saudijske Arabije, dosta je bilo upitnika i oko završetka karijere, ali odlučio je Modrić da ostane još godinu u Realu.

Sada se postavljaju i pitanja oko Mundijala 2026. godine i da li će i na tom Svjetskom prvenstvu predvoditi Hrvatsku, ako se Vatreni plasiraju, a tada će imati već 41 godinu.

Modrićev potpis novog ugovora sa Realom izazvao je dosta reakcija, a oglasio se i legendarni Predrag Mijatović.

Kao i Modrić i Mijatović je jedan od fudbalera s ovih prostora koji je ostavio dubok trag u Realu, a sada smatra da Luka treba da ode sa stilom.

"Luka je imao ponudu iz Saudijske Arabije i odbio ju je, ljetos je imao i ponuda sa finansijski jakom podlogom, ali je odlučio da ostane", rekao je Mijatović i nastavio:

Oglasi

"Već je shvatio da više nije u konkurenciji za startere, shvatio je to još prošle sezone i on već zna. On počinje kao starter, pod pretpostavkom da će to umiriti njega i njegovog trenera. Možda ga i gledamo na Svjetskom prvenstvu za dvije godine."

Ipak, Mijatović je na kraju "bocnuo" Modrića izjavom koja je bila, čini se veoma iskrena.

"Sve je to lijepo i krasno, ali mislim da je Modriću vrijeme za penziju, a ako može u Madridu, još bolje da se oprosti sa stilom."

Jedno je sigurno Modrića gledamo i naredne sezone na terenima, a kakvu će odluku donijeti na ljeto 2025. godine ostaje nam da vidimo.

Ne govori se o njegovom oproštaju od reprezentacije Hrvatske, kao da je i Modrić spreman da pomogne svojim iskustvom još jedan kvalifikacioni ciklus.

Oglasi

Neki smatraju da bi nakon Reala mogao i jednu sezonu da odigra na nekoj egzotičnoj destinaciji, onako za svoju dušu.

Za reprezentaciju Hrvatske Modrić je skupio 178 nastupa i apsolutni je rekorder po tom pitanju, a postigao je i 26 golova za nacionalni tim.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Sa Realom je osvojio sve što se moglo osvojiti, a čak šest puta je osvajao Ligu prvaka.

Luka Modrić je i 2018. godine proglašen za najboljeg fudbalera svijeta kada je primio laskavu titulu "Zlatna lopta" koja se dodijeljuje najboljem fudbaleru svijeta.

Top Komentari

plemic
luka je žrtvovao pare (kojih mu ne nedostaje) kako bi porušio mnoge realove rekorde i ušao u športsku povjest. lijepo bi bilo da i '26 bude "dečko sa klupe" u repki i da i tu napravi neki reprezentativni rekord.
3 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi