Liverpool produžio sapunicu kojoj je izvjestan kraj - Redsi imaju još promil šanse za Ligu prvaka

Odigrane četiri utakmice 37. kola

E. Ganibegović

Nakon četiri utakmice odigrane danas od 16 sati jasnije se nazire koja će četiri kluba iz engleske Premier lige u Ligu prvaka, a Everton je pred ispadanjem jer više ne odlučuje sam o sebi.

Spomenimo prvo utakmicu koja je imala najmanje veze i sa čim. Fulham i Crystal Palace su odigrali utakmicu za svoju dušu. Ne mogu ni u Evropu ni u niži rang, a na kraju je bilo 2:2.

Crystal Palace je poveo preko Edouarda, da bi Mitrović izjednačio iz penala u nadoknadi prvog dijela. Srbijanski napadač je u 61. minuti svojim drugim golom donio preokret Fulhamu. Konačan rezultat postavio je Ward u 84. minuti.

Na početku utakmice je Mitroviću krvario nos nakon duela s Andersenom te je morao zamijeniti dres, a pravi cirkus je da Fulham nije imao rezervni i morao je igrati u dresu bez broja i prezimena.

Everton je pred ispadanjem. Iako je prvi iznad crte nakon današnjeg remija kod Wolvesa (1:1) više ne odlučuje sam o sebi i Leeds i Leicester imaju šansu da ga preskoče do kraja, tim više što imaju po utakmicu manje.

Vodstvo Wolvesima donio je Hee-Chan u 34. minuti meča, a Everton je stigao do izjednačenja u 99. minuti kada je strijelac bio Mina.

# TIM O.U. G-R B
16. N. Forest 36 36:67 34
17. Everton 37 33:57 33
18. Leeds 36 46:71 31
19. Leicester 36 31:66 30

Southampton je s 24 boda na posljednjem mjestu i već u prošlom kolu nakon poraza od Fulhama bilo je jasno da idu u niži rang.

Kao šlag na tortu, okrećemo se utakmicama koje su odlučivale o putnicima u Ligu prvaka naredne sezone.

Manchester United je pobijedio, Liverpool kiksao i sada je jasno da u Ligu prvaka iz Engleske idu Manchester City, Arsenal, Newcastle i Manchester United. Ako se ne dogodi čudo u posljednjem kolu, jer je to sada potrebno Liverpoolu.

Crveni đavoli gostovali su na Vitalityju kod Bournemoutha, a minimalnu pobjedu izabranicima Erika ten Haga donio je Casemiro pogotkom u devetoj minuti utakmice.

Liverpool je na svom Anfieldu remizirao s Aston Villom 1:1. Konate je napravio penal u 22. minuti, odgovornost je preuzeo Watkins i promašio cijeli gol udarcem po zemlji.

Ipak, samo pet minuta kasnije gosti iz Birminghama dolaze do vodstva. Luiz je bio asistent, a Ramsey pogađa za vodstvo. Sapunicu je produžio i Liverpoolu ostavio minimalne šanse za Ligu prvaka na svom oproštaju od Anfielda Firmino u 90. minuti.

3. Newcastle 36 67:32 69
4. Man. United 36 52:41 69
5. Liverpool 37 71:43 66
6. Brighton 36 67:49 58

Od 18:30 sastaju se Nottingham Forest i Arsenal, dok su ranije danas meč u Londonu odigrali Tottenham i Brentford, a gosti su slavili s 1:3.

Za Ligu prvaka Liverpool mora pobijediti Southampton u posljednjem kolu, dok bi Manchester United morao izgubiti mečeve protiv Chelseaja (zaostala utakmica 32. kola) i Fulhama i to obje na Old Traffordu.

Premiership, 37. kolo:

Fulham - Crystal Palace 2:2
Wolves - Everton 1:1
Bournemouth - Manchester United 0:1
Liverpool - Aston Villa 1:1

Zaprati Manchester United, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Manchester United Moje Teme

nakopitam
Asmijesne lige i klubova HAHAHAAH Zamislite mancester ce igrati evropska natjecanja. Pa nabusice ih ljudi ko svicarski sir. HAHAHAHAHAHA
2 0
nakopitam
Evo npr u Njemackoj ispala Herta koja bi u ovoj smijuriji od lige sigurno bila u TOP 3, uz malu pomoc sudija kakvu ima npr city, bili bi uvjek prvaci.