Preokret Čekićara za 11 minuta, hat-trick Deulofeua u Cardiffu

Premier liga, 27. kolo

Večeras su odigrana dva meča 27. kola Premier lige, a nešto više pažnje je privlačio londonski derbi, duel West Hama i Fulhama.

West Ham je na svom terenu ogostio Fulham koji se bori za opstanak u eliti i na kraju slavio pobjedu rezultatom 3:1.

Iako je Fulham stigao do vodstva u trećoj minuti golom Babela nakon odlične asistencije Sessegnona, West Ham je na kraju stigao do lagane pobjede.

Chicharito je u 29. minuti poravnao na 1:1, da bi u 40. Diop uspio odvesti West Ham do preokreta.

Pobjedu Čekićara je potvrdio Antonio na asistenciju Arnautovića, u samom finišu susreta.

West Ham je deveti na tabeli i nakon ove pobjede ima 36 bodova, dok je Fulham i dalje pretposljednji sa tek 17.

U drugom meču odigranom večeras u PL, Watford je kao gost razbio ekipu Cardiffa sa 1:5.

Fantasičnu partiju je pružio Deulofeu koji je upisao hat-trick (18', 61', 63'), dok je dvostruki strijelac u redovima Watforda bio kapiten Deeney koji je postigao golove u 73. i 91. minuti.

Jedini gol Cardiffa bio je djelo Bambe u 81. minuti susreta.

Watford sada ima 40 bodova na sedmoj poziciji u PL, dok je Cardiff 17. sa 25, bodom više u odnosu na Southampton koji je u zoni ispadanja.