Preokret i pobjeda Građana u velikom derbiju protiv Arsenal

City slavio

Manchester City pobijedio je Arsenal na Etihadu s 2:1 u velikom derbiju 17. kola engleske Premier lige.

Londonski tim je bolje ušao u meč i nakon pet minuta je poveo. Sjajnu akciju i asistenciju Alexisa Sancheza u gol je pretvorio Theo Walcott za prednost Arsenala od 1:0.

Potom je City stvorio nekoliko šansi za izjednačenje, ali se na odmor ipak otišlo vodstvom Arsenala.

Međutim, nastavak donosi preokret i pobjedu Cityja u ovom meču.

U 47. minuti Leroy Sane postiže prvi gol za Građane i donosi svom timu izjednačenje rezultata na 1:1.

Preokret je stigao u 71. minuti. Raheem Sterling je strijelac za vodstvo tima Pepa Guardiole od 2:1.

Nije City prestajao s napadima. Bili su mnogo bolji rival na terenu, De Bruyne je u 77. minuti pogodio stativu, stvorili su nekoliko dobrih šansi, ali je na kraju ipak ostalo 2:1 za City.