Preokret Lyona za veliku pobjedu kod Bordeauxa
Prvo je u 34. minuti za poravnanje pogodio Briand, a četiri minute kasnije za preokret pogađa De Preville, te se na odmor otišlo pri vodstvu domaće ekipe.

Francusko prvenstvo

E. Oštraković

Večeras je odigrana utakmica 34. kola prvenstva Francuske a Bordeaux je na domaćem terenu poražen od Lyona sa 3:2.

Iako su na poluvremenu imali vodstvo domaći igrači su do kraja utakmice uspjeli sve uprskati i na kraju upisati poraz.

Prvi su do vodstva došli gosti i to u 14. minuti preko Depaya. Domaća ekipa je u roku od četiri minute došla do preokreta.

Lyon je do izjednačenja došao u 67. minuti golom Corneta, a posao im je olakšao Jovanović koji je dobio crveni karton, te je Lyon u posljednjih 15 minuta imao igrača više.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Gosti su do pobjede došli u samoj završnici utakmice. Gol za pobjedu postignut je u 85. minuti a strijelac je bio Dembele.

Bordeaux je nakon ovog poraza ostao na 14. mjestu na tabeli, dok je Lyon prišao Lilleu na samo tri boda zaostatka, ali ima utakmicu više.