Maksimović: Željo je u dobrom naletu, vjerujem u dobar derbi: Delimeđac: Nemamo šta kalkulisati

Press konferencija FK Sloboda

Maksimović: Željo je u dobrom naletu, vjerujem u dobar derbi: Delimeđac: Nemamo šta kalkulisati

Emir Dindić / H.Z. , foto: Emir Dindić

U subotu (24.8.2024.) se igra derbi susret na Tušnju između Slobode i Željezničara. To će nakon sezone pauze biti novi prvenstveni duel dva stara rivala. Utakmica počinje u 21 sat.

U pitanju je meč petog kola WWin lige, a povodom te utakmice danas je u prostorijama FK Sloboda održana press konferencija.

Sloboda nije u dobroj formi za razliku od Željezničara, a toga su i svjesni u tuzlanskom klubu i isticali su na današnjoj press konferenciji.

Medijima su se ispred tuzlanskog kluba obratili šef stručnog štaba Marko Maksimović i prvotimac, Mirza Delimeđac.

"Dolazi nam ekipa koja je u dobroj formi, odličnom naletu, imaju trenera koji je prošle godine bio najbolji u ligi. Dosta se pojačavaju, rade na timu i pokazali su zavidan nivo forme. Izgubili su prvo kolo, ali tu su nadomjestili u naredna dva kola", rekao je Maksimović u uvodu press konferencije.

Nakon toga, trener Slobode ja analizirao i svoju ekipu.

Oglasi

"Mi smo u ovoj nedjelju nakon Borca imali igrače koji su nam se priključili koji nisu nastupali u prva tri kola. Imamo još problem sa Hrvanovićem, ima problema sa petom, jučer se priključio radu. Na 85% smo rostera, pokušat ćemo dovest jednog, dva igrača ne reda radi."

O samoj utakmici protiv Željezničara?

"Očekujem zahtjevnu utakmicu, Željezničar je u boljem momentumu, ali vidio sam na igračima da shvataju da je ovo brzina više i da se neke navike moraju promijeniti. Vjerujem u kvalitetnu utakmicu i dobar derbi, očekujem dobru reakciju moje ekipe, pita se nešto i protivnik", istakao je Maksimović.

Zatim se medijima obratio prvotimac, Mirza Delimeđac.

Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

"Očekuje nas ekipa Željezničara koja je među boljim u ligi. Nemamo šta kalkulisati, idemo na pobjedu i nadamo se dobrom rezultatu", rekao je Delimeđac i dodao:

"Mislim da će Boljević biti najveća opasnost, treba obratiti pažnju na njega. Ako pustimo Želju da se razigra imat ćemo veliki problem."

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Sloboda Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

Prazina
Čuj derbi????
0 2
Zeljo sutra pobjedjuje,nemate sutra sta traziti
0 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi