Prevljakov gol nedovoljan Mattersburgu

Austrijska liga

Novopečeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Smail Prevljak postigao je danas novi gol za svoj Mattersburg.

U okviru 27. kola austrijske Tipico Bundeslige, Mattersburg je izgubio na gostovanju u Linzu kod LASK-a rezultatom 3:1, a jedini gol poražene momčadi bio je djelo bh. napadača.

Prevljak je svoj tim u vodstvo doveo već u prvoj minuti susreta, a prednost od 1:0 trajala je do drugog poluvremena, kada se LASK vraća u meč. U 55. minuti izjednačio je Tetteh, da bi potom Joao Victor sa dva pogotka potpuno dotukao Mattersburg i donio svom timu vrijedna tri boda.

Kada je u pitanju Prevljak, ovo mu je ujedno bio trinaesti pogodak u sezoni, što ga čini drugim strijelcem lige.

Njegov Mattersburg je ovim porazom ostao na šestoj poziciji.