Prva medalja za Island na EP
Odliačn nastup Islanda u Austriji

U susretu za treće mjesto Island pobjedio Poljsku

Prva medalja za Island na EP

Rukometaši Islanda su nakon srebra u Pekingu, po prvi put u istoriji osvojili brončanu medalju
na Evropskom prvenstvu u Austriji. Island se oporavio nakon jučerašnjeg ubjedljivog poraza od Francuske i danas je u susretu za treće mjesto savladao Poljsku 29:26.

Utakmice za treće mjesto su po pravili najteže za one selekcije koje moraju odigrati taj susret jer su u pravilu igrački potrešeni i fizički i psihički, međutim Islanđani su se uspjeli podići u kratkom periodu, pa su na kraju zasluženo osvojili treće mjesto.

U ranoj fazi utakmice, Island je poveo 6:2, vrlo brzo i 9:4, a nakon 30 minuta na semaforu je satajalo 18:10 u korist Islanda Poljaci su tek u nastavku zaigrali nešto bolje, serijom 6:0 uspjeli su se spusiti na -2, deset minuta prije kraja, nakon čega je stigla  mini serija Islanda 3:0.Ipak u zadnjih pet minuta se ušlo vodstvo Islanda 26:25, a presudne golove za broncu postižu Stefánsson i Gunnarsson. U tom periodu do kraja utakmice Poljaci su zabili tek jedan gol.

Gudjón Valur Sigurdsson je postigao 8 golova, Robert Gunnarsson šest, dok su na drugoj strani po četiri za Poljsku, dali Tluczynski, Micahel i Bartos Jurecki. Poljaci ni ovaj put nije pomoglo 16 odbrana Szmala.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najnovije vijesti