PSG bez milosti protiv Dynamo Dresdena, Mbappe sa dva sjajna gola ponovo oduševio

Prvak Francuske silovito krenuo sa pripremama za novu sezonu

S. Pašalić
Teme:

PSG je uvjerljivom pobjedom od 6:1 protiv Dynamo Dresdena započeo sa pripremama za novu sezonu.

Parižani su poveli već u 6. minuti kada je jedan igrač njemačkog tima napravio veliku grešku i poklonio loptu Kylianu Mbappeu, a on se sjurio na gol Dynama i sjajnim lob udarcem matirao golmana ovog tima.

U 18. minuti je već bilo 2:0 nakon što je Julian Draxler na asistenciju Kyliana Mbappea postigao gol.

PSG je ubrzo stigao i do trećeg gola, a desilo se to u 34. minuti kada su igrači ovog tima brzo izveli jedan slobodan udarac, a Kylian Mbappe je postigao gol kroz noge golmana Dynama.

Već na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti mladi Arthur Zagre je sjajno izigrao odbranu njemačkog tima i poslao loptu u mrežu za 4:0.

Peti gol je došao u 60. minuti nakon što je Virgiliu Postolachi sjajno reagovao nakon ubačaja i povisio na 5:0.

Deset minuta kasnije je bilo 6:0, a strijelac je ovaj put nakon još jedne lijepe akcije bio Adil Aouchiche.

Dynamo Dresden je u 76. minuti uspio postići počasni gol nakon što je Moussa Kone sa bijele tačke bio strijelac za konačnih 6:1. Bh. reprezentativac Haris Duljević je također upisao nastup  za Dynamo Dresden.

Lud
Ja koliko vidim pise da je dulja igrao samo prvo poluvrijeme ... Neznam gdje si ti vidio da je igrao " cijeli mec " ...