PSG bez problema do finala Liga kupa

Parižani slavili protiv Bordeauxa

Teme:

Fudbaleri PSG-a plasirali su se u finale Kupa Francuske nakon večerašnje pobjede protiv Bordeauxa u gostima sa 4:1.

Gosti su poveli nakon samo 19. minuta igre, a strijelac za vodstvo bio je Angel di Maria. Ipak, domaći su do izjednačenja uspjeli doći u 32. minuti kada je mrežu PSG-a zatresao Rolan.

Nastavak meča donio je još tri pogotka i to sva tri u mreži domaće ekipe. Golijadu je počeo Cavani u 60. minuti, da bi isti fudbaler samo 14 minuta kasnije pogodio za 3:1.

Konačan rezultat meča postavio je Angel di Maria u 81. minuti svojim drugim golom na meču.

PSG,  koji inače brani titulu prvaka u Liga kupu u finalu čeka boljeg iz meča Monaco-Nancy.