Sinoć smo svjedočili najvećem promašaju u karijeri Kyliana Mbappea

Sve je uradio sjajno do završnice

Esmer Oštraković

Fudbaleri PSG-a sinoć su konačno odigrali jako dobru utakmicu, te su ostvarili pobjedu na gostovanju kod Rennesa sa 3:1.

Mreže su mirovale sve do 32. minute kada Dembele upisuje asistenciju, a gol za vodstvo gostiju postiže Vitinha.

Samo četiri minute kasnije PSG postiže i drugi gol i već tada je bilo jasno da će upisati pobjedu na ovoj utakmici.

Zaier-Emery je ovaj put bio asistent, a gol za vodstvo ekipe iz Pariza postigao je sjajni desni bek Hakimi.

To je bio rezultat sa kojim se otišli na odmor i bilo je jasno da će gosti do kraja samo morati sačuvati vodstvo kako bi ostvarili pobjedu.

Domaća ekipa uspjela je smanjiti prednost PSG-a u 56. minuti, ali to je bilo sve što su uradili na ovoj utakmici.

Gol za Rennes postigao je Gouiri, te je na taj način vratio malo nade svojim navijačima.

Svu tu nadu srušio je Kolo Muani samo dvije minute nakon gola Rennesa, te je tada postavio konačnih 3:1.

Nevjerovatan promašaj imao je Mbappe pred sami kraj susreta i nikome nije jasno kako je uspio ovo promašiti.

Hakimi je ukrao loptu, dodao loptu do Mbappea koji je od centra krenuo driblati protivnike, a zatim je predriblao i domaćeg golmana Mandandu.

Sve je na kraju završilo tako što je uspio prebaciti prazan gol.