PSG rutinski protiv Strasbourga, Montpellier razbio Lavove

Osmina finala francuskog Liga Kupa

PSG je rutinski stigao do plasmana u četvrtfinale Liga Kupa gostujućom pobjedom nad Strasbourgom rezultatom 4:2.

Parižani su do vodstva od 2:0 došli zahvaljujući slabim intervencijama odbrane domaćih. Prvo je u 13. minuti Salmier skrenuo loptu u vlastitu mrežu, da bi u 25. minuti Di Marija iskoristio veliku grešku golmana Strasbourga i pogodio za 2:0.

Domaći su uspjeli smanjiti zaostatak u 36. minuti preko Grimma, ali PSG u nastavku rješava sve dileme oko pobjednika.
Alves u 62. minuti postiže gol nakon odlične asistencije Mouniera, a Draxler u 78. potvrđuje trijumf Parižana rutinskim pogotokom.
Strasbourg je, ipak, do kraja uspio postići i drugi gol i to preko Blayca u 88. minuti.

Iako je Lyon prvi došao do vodstva, Montpellier je na svom terenu deklasirao Lavove rezultatom 4:1.
Lyon je, dakle, poveo preko Maolide u 10. minuti, ali domaći vrlo brzo stižu do preokreta.
Camara je u 17. minuti pogodio za poravnanje, a potom u 22. doveo Montpellier u prednost.

Domaći u zadnjim momentima prvog poluvremena stižu do ubjedljivih 3:1 preko Hiltona, da bi u samom finišu Berigaud sa bijele tačke potvrdio pobjedu svoje ekipe.

Amiens je do četvrtfinala stigao Liga Kupa stigao zahvaljujući pobjedi nad Toursom od 2:1.
Stigao je Amiens do 2:0 već u prvom poluvremenu golovima Kolta u 16. i Bourgarda u sudijskoj nadoknadi vremena, da bi Tours u 90. minuti utakmice uspio smanjiti na 2:1 preko Mancinija.

Nešto ranije su izuzetno zanimljiv susret odigrali Rennes i Marseille. Rennes je na svom terenu uspio izboriti četvrtfinale Liga Kupa nakon boljeg izvođenja penala, dok je regularnih 90 minuta završeno rezultatom 2:2.
Marseille je poveo u 13. minuti preko Mitrogula, ali Andre u 23. pogađa za izjednačenje Rennesa.
Rennes u drugom dijelu dolazi do potpunog preokreta nakon gola Khazira u 57. minuti. Gemrain je donio izjednačenje Marsilleu u 81. minuti, a kako je regularni tok završen rezultatom 2:2, o putniku u četvrtfinale je odlučivala penal lutrija.
Igrači Rennesa su bili uspješniji u penal seriji (4:3), pa su slavili veliku pobjedu.