PSG siguran u Lilleu, majstorije Neymara i Lo Celsa

Prekrasni golovi Parižana

Fudbaleri PSG-a pobijedili su u 24. kolu Ligue 1 kao gosti ekipu Lillea rezultatom 0:3.

Tim Unaija Emeryja je u ovaj meč ušao kao veliki favorit i na kraju su uspjeli doći do nova tri boda.

Ipak, Parižani su otpor neugodnog protivnika lomili sve do nadoknade prvog dijela. Sjajnu akciju završio je Berchice za prednost PSG-a od 0:1 nakon prvog poluvremena.

Nastavak je također donio bolju igru gostiju, a u 77. minuti su Parižani riješili sve dileme oko pobjednika. Majstorski slobodan udarac izveo je Neymar i pogodio je mrežu Lillea za 0:2.

Konačan rezultat od 0:3 postavio je Giovani Lo Celso u 87. minuti i to zaista prekrasnim lob udarcem.

PSG je i dalje uvjerljivo prvi na tabeli sa 11 bodova više od Marseillea.