Kodro nastavio golgetersku seriju, Fehervar napokon došao do boda u novoj sezoni

Odličan meč u mađarskom prvenstvu

Haris Zilić

Odigran je duel četvrtog kola mađarske OTP Bank lige između Puskas Academya i MOL Fehervara u kojem smo vidjeli zanimljiv fudbal i četiri pogotka. Na kraju remi rezultatom 2:2.

Veoma izjednačena igra, dosta prilika, a u prvom poluvremenu dva gola.

Poveli su domaćini u 11. minuti sa 1:0. Colley je asistirao, a Plsek pogodio za vodstvo Puskas Academya.

Gosti se vraćaju u 39. minuti i to preko bh. reprezentativca Kenana Kodre.

Kodro pokazuje da je na startu sezone uodličnoj formi i postigao je svoj treći pogodak u sezoni i poravnao rezultat na 1:1. Asistenciju je upisao Kalmar.

Sa rezultatom 1:1 otišlo se na pauzu.

U drugom poluvremenu veliki broj prilika pred oba gola, ali golmani su bili raspoloženi.

Izdvaja se još jedna prilika za Kodru sredinom drugog poluvremena, međutim šutirao je pored gola.

U 77. minuti novo slavlje za domaćine. Plesk je ponovo bio u centru pažnju i postiže svoj drugi gol na utakmici za 2:1. Goste spašava Katona golom u petoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 2:2.

Fehervar ima užasan start sezone. U četiri kola upisali su samo jedan bod i to ovaj večeras koji im možda bude vjetar u leđa u nastavku sezone.