Rahimić jedini Bosanac u osmini finala
Elvir Rahimić

I Dynamo ide dalje u Kupu UEFA

Adnan Beganović

Nakon odigranih revanš susreta u Kupu UEFA poznati su svi učenici osmine finala. Na našu veliku žalost, bosanskohercegovački reprezentativci nisu imali sreće večeras. Jedini naš fudbaler koji će nastupati u osmini finala je Elvir Rahimić sa svojim CSKA.

Posljednji susret šesnaestine finala Kupa UEFA odigrali su u Španiji Valencija i ukrajinski Dynamo. Dynamo je izvukao 2:2, te zbog gola viška u gostima obezbjedio prolaz u osminu finala.

Prvi susret ova dva kluba u Kijevu završio je bez pobjednika (1:1), pa se očekivalo da će i revanš susret obilovati neizvjesnošću. Kako se očekivalo tako je i bilo.

Gosti iz Kijeva prvi su došli u vodstvo. Strijelac za vodstvo  Dynamo bio je Kravets u 34. minuti. Da se na odmor ode bez pobjednika pobrinuo se Marchena, koji postiže pogodak za izjednačenje u 44. minuti.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 53. minuti Horno dovodi Valenciju u toliko željenu prednost. Konačan rezultat i pogodak za veliko slavlje Ukrajinaca postiže Kravets u 73. minuti susreta.

Svi rezultati šesnaestine finala Kupa UEFA:

CSKA – Aston Villa 1:0 (Zhirkov 61', Love 90')
Metalist – Sampdoria 2:0 (Valyaev 30', Jaja 41')
Hamburger – Nijmegen 1:0 (Olić 9')
Twente – Marseille 0:1, 6:7 – pen (B. Arfa 24')
Wolfsburg – PSG 1:3 (Hasebe 63' / Luyindula 38', 73, Rothen 60)
Galatasaray – Bordeaux 4:3 (Turan 43', 65', Kewell 45, Sarioglu 90' / Belion 1', Cavenaghi 74', Chamakh 76')
Milan – Werder 2:2 (Pirlo 26', Pato 33' / Pizarro 68', 78')
Ajax – Fiorentina 1:1 (Leonardo 88' / Gilardino 61')
Manchester City – Copenhagen 2:1 (Bellamy 73', 80' / Vingaard 90')
Standard – Braga 1:1 (Mbokani 79' / Sarr 90')
Stuttgart – Zenit 1:2 (Gebhart 80' / Semshov 43', Favzulin 86')
Udinese – Lech 2:1 (Pepe 57', Natale 90' / Rengifo 12')
Saint-Etienne – Olyimpiakos 2:1 (Payet 44', Ilan 57' / Gonzales 75')
Deportivo – Aalborg 1:3 (Sergio 38' / Shelton 41', Johansson 44', Enevoldsen 45')
Tottenham – Shakhtar 1:1 (Santos 55' / Fernandinho 86')
Valencia – Dynamo Kyiv 2:2 (Marchena 44', Horno 53' / Kravets 34', 73')