Rahimiću sedam minuta, CSKA slavio

Poražen Anzhi

U derbi susretu 28. kola ruske fudbalske Premijer lige moskovski CSKA je savladao Anzhi rezultatom 5:3 u gostima.

Najskuplji igrač današnjice Samuel Eto'o doveo je Anzhi u prednost već u četvrtoj minuti utakmice, ali sve nakon toga je proteklo u znaku moskovske ekipe.

Prvo je na 1:1 u 24. minuti izjednačio Doumbia, a isti je igrač doveo CSKA u prednost u prvoj minuti drugog poluvremena.

Brazilac Wagner Love je u 62. minuti odveo CSKA na 3:1, a da bi Doumbio svoj hat-trick postigao deset minuta prije kraja za velikuh 4:1. Alan Dzagoev je dvije minute kasnije povisio na 5:1.

Anzhi je uspio donekle ublažiti poraz golovima Hoende u 86. i 90. minuti susreta.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Elvir Rahimić u igru je ušao u 83. minuti, zamijenivši na terenu Mameva.