Ramić igrao u velikoj pobjedi Herthe, Radonja i društvo izbacili Lokomotivu

Omladinska Liga prvaka

Juniori Dinama i Herthe plasirali su se u osminu finala Omladinske Lige prvaka.

Hertha je nakon preokreta slavila protiv PSG-a s 2:1. Pembele je u 25. minuti zabio za goste iz Pariza, ali je domaćin u nastavku stigao do preokreta.

Prvo je Krebs u 74. minuti izjednačio na 1:1, a pet minuta prije kraja Zografakis je bio strijelac za potpuno slavlje Herthe. Parižani su u posljednjim trenucima meča zatresli stativu.

U redovima njemačkog kluba igrao je mladi bh. dragulj Miralem Ramić, koji je u igru ušao u 75. minuti.

Što se Dinama tiče, tek na penale je izbacio Lokomotivu. Briljirao je golman Modrih, skinuo je penal i nekoliko zicera.

Dinamo je poveo golom Siposa u 13. minuti, ali je Faizullin u nadoknadi izjednačio na 1:1, da bi domaći nakon penala izborili prolaz dalje.

Kod Dinama je zaigrao naš talent Vedran Radonja, koji je u igru ušao u 86. minuti.