Fenomenalan početak Taveresa u dresu Arsenala
Foto - Arsenal

Topnici remizirali protiv Rangersa

Arsenal je danas u prijateljskom meču remizirao protiv škotskog prvaka Rangersa rezultatom 2:2.

Nakon što su prije nekoliko dana poraženi od Hiberniana (2:1) u meču gdje su promašili bezbroj velikih šansi, Arsenal je ovog puta izbjegao poraz u samom finišu.

Rangers u ovom meču prvi dolazi do gola. Balogun je u 14. minuti pogodio za 1:0, ali prednost škotskog šampiona kratko je trajala.

Arsenal do izjednačenja dolazi u 23. minuti. Novo pojačanje Topnika, Portugalac Nuno Tavares sjajno prolazi po lijevoj strani i zatim zabija pogodak za 1:1.

Ovaj rezultat se na semaforu zadržao do 75. minute kada Rangersi ponovo dolaze do prednosti. Za 2:1 zabio je Itten.

Ipak, Arsenal je uspio da izbjegne poraz osam minuta kasnije. Eddie Nketiah je u 83. minuti postavio konačnih 2:2.

Sead Kolašinac je odigrao posljednjih pola sata ovog meča, a ušao je umjesto Roba Holdinga.