Rangersi nadigrali Celtic
Najslađa pobjeda Rangersa

M. Maksimović

Glasgow Rangersi Saše Papca su se na najbolji mogući način revanširali ljutom rivalu Celticu koji je na kraju prošle sezone u finišu uzeo naslov prvaka.

U Old Firm derbiju odigranom na Celtic parku pred 58,595 gledalaca Rangersi su domaćem sastavu očitali lekciju, prvi put na ovom stadionu nakon1994. godine. Svoju 112 pobjedu u u Old Firm derbijaGlasgow Rangersi su danas ostvarili rezultatom 4:2 .

Već u 36. minuti gosti su vodili 1:0, Cousin je na najbolji mogući način zaključio solo akciju. Tri minuta kasnije Celtic je uzvratio, Papac je pokušao izbiti loptu, ali samo do Samarasa koji pogađa za 1:1. U nastavku dominacija Rangersa. Prvo je Miller zabio iz poluvoleja nakon centrašuta Thomson, a deset minuta kasnije Pedro Mendes nakon kornera trese mrežu Boruca.

Nakon ovih golova počelo je sijevati na terenu. Prvi je pocrvenio Cousin u 75. minuti nakon udaranja laktom McManusa, a na drugoj strani Vennegoor of Hesselink je pomeo Broadfoota. Red golova, pa red kartona, pa onda opet amlo golova. Igrala se 79. minuta Broadfoot je asistent, Miller je strijelac, a poraz Celtica uspijeva ublažiti nakamura u 90. minuti.