Rangersi opet ispustili pobjedu, Bayer ubjedljiv

Europa liga, 4. kolo

A. Čaušević

Kompletirano je 4. kolo Europa lige u grupama C i D.

U grupi D Glasgow Rangesi su ponovo ispustili dva gola prednosti protiv Benfice. Na Ibroxu je završeno 2:2.

Domaći su igrali sjajno do posljednjih 15-ak minuta. Golovima Afrielda i Roofea imali su sigurnu prednost, ali su Ramos i Pizzi vratili goste do boda.

Stanadard iz Liegea je na svom terenu pobijedio Lech s 2:1. Svi golovi su postignuti u drugom dijelu. Ishak je zabio u 61. za vodstvo gostiju, a dvije minute kasnije izjednačio je Tapsoba. Za pobjedu domaćih u nadoknadi je strijelac bio Laifis.

Bh. reprezentativac Gojko Cimirot je odigrao cijeli meč za belgijskog predstavnika.

Bayer Leverkusen i Slavija iz Praga su napravili velike korake ka prolasku u nokaut fazu.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Apotekari su u grupi C s ubjedljivih 4:1 pobijedili Hapoel Beer Shevu, dok je Slavija u gostima bila bolje od Nice s 1:3.

Bayer i Slavija dva kola prije kraja imaju po devet, a Nice i Hapoel Beer Sheva po tri boda.