Rangersi opet kiksali
U tri utakmice Rangersi izgubili četiri boda

Nakon 13. kola Celtic na +4

M. Maksimović

Glasgow Rangersi Saše Papca su izgubili dva vrlo važna boda u borbi za naslov prvaka. U utakmici 13. kola, Motherwell je ostao neporažen na svom terenu u susretu sa ekipom Waltera Smitha.

Svakako najzaslužniji za krajnjih 0:0 je golman Motherwella Graeme Smith koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao. Naš internacionalac Saša Papac je zamjenjen u 81. minuti.Ovo je bio drugi remi Rangersa u posljednje tri utakmice, 4. novembra su odigrali 3:3 sa Dundee Unitedom na svom terenu.

Svoju priliku večeras nije propustio Celtic koji nakon srijede ima četiri boda prednosti u odnosu na Glasgow Rangers. Celtic je 11 ovosezonsku pobjedu ostvario na svom terenu protiv Kilmarnocka 3:0. Dva gola je postigao Cillian Sheridan, prvi u 18. a drugi u 75. minuti dok je konačnih 3:0 postavio Shunsuke Nakamura šest minuta prije kraja utakmice.