Real do bodova autogolom
Wesley Sneijder

Pobjeda Reala poraz Villarreala

M. Maksimović

U subotu su odigrana tri susreta 12. kola Primere, a za iznenađenje se pobrinuo sastav Valladolida koji je u gostima deklasirao Villarreal 3:0.

Na Madrigal stadionu Villarreal je neočekivano posrnuo, a gosti su sav posao obavili u prvih 45 minuta.
Jonathan Sesma Gonzalez je u 24.minuti nagovjestio probleme Villarrela. Isti igrač je ponovo strijelac u 43. minuti, a sjajno izdanje Valladolida u prvom poluvremenu je zaključio Pedro Leon u 46. minuti.

Real Madrid je iz velikih problema isplivao minimalnom pobjedom nad Recreativom. Gol odluke je stigao u 39. minuti kada je Sneijder šutirao sa nekih 20 metara, a loptu je na putu prema golu zakačio igrač Recreativa Beto.

Treću utakmica subotnjeg programa su odigrali Sevilla i Valencia. U derbiju kola smo vidjeli lošu utakmicu i podjelu bodova, završilo je 0:0.