Novi šok za kraljevski klub: Levante nosi bodove iz Madrida

Slaba predstava Reala

Novi šok za navijače Real Madrida.

U 21. kolu LaLige, Real je na svom terenu doživio poraz od Levantea rezultatom 1:2 i tako napravio još jedan veliki korak unazad u borbi s Atleticom za vrh tabele.

Problemi za Real počeli su u devetoj minuti, kada je Militao dobio dirketan crveni karton. Ipak, Asensio u 13. minuti pogađa za 1:0.

Međutim, madridski klub skoro cijelu utkamicu nije izdržao s igračem manje.

Prvo je Morales u 32. minuti na asistenciju Miramona poravnao na 1:1.

Igrala se 64. minuta, kada je Courtois zaustavio penal Rogeru. Ipak, pomenuti fudbaler u 78. minuti pogađa mrežu Reala za 1:2, asistent je bio Bardhi.

Do kraja Real je pokušao spasiti bod, ali Levante je odolio napadima i ostvario zlata vrijedan gostujući trijumf koji ih je zacementirao na sredini tabele, a Realu zadao nove muke.