
Oglasio se nakon meča u Bergamu
Za Maldinija nema dileme: "Real je najveći klub na svijetu, a reći ću vam ko je odmah iza njih"
Atalanta i Real Madrid odigrali su sinoć sjajnu utakmicu u šestom kolu Lige prvaka, a na kraju su Kraljevi uspjeli da pobijede sa 3:2. Nakon ovog meča oglasio se i legendarni Paolo Maldini koji nije štedio pohvale na račun Reala i Carla Ancelottija.
U Bergamu smo gledali odličan meč između Atalante i Reala, a iako su gosti iz Madrida bili u poprilično oslabljenom sastavu na kraju su uspjeli da dođu do pobjede.
Real je poveo već u desetoj minuti kada je Kylian Mbappe pogodio za 0:1 na asistenciju Brahima Diaza, ali je Francuz samo 15-tak minuta kasnije morao napustiti teren zbog povrede što je za Kraljeve sigurno još jedan težak udarac.
Atalantu je u utakmicu vredio De Ketelaere golom iz penala u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, ali već na startu drugog poluvremena gosti iz Madrida su riješili pitanje pobjednika.
Prvo je u 56. minuti Vinicius Junior zabio gol za 1:2, a samo tri minute kasnije Jude Bellingham postiže treći pogodak za Kraljeve.
Atalanta je uspjela da uzvrati već u 65. minuti kada je Lookman zabio gol za 2:3, te su domaći pokušali na sve načine da dođu do remija, ali se Real uspio odbraniti i na kraju doći do pobjede na neugodnom gostovanju.
Oglasi
Ovaj meč pratio je i legendarni Paolo Maldini koji nije štedio pohvale na račun Reala i Ancelottija s kojim je svojevremeno itekako uspješno sarađivao u Milanu.
Maldini je izjavio da je za njega Real Madrid bez dileme najveći klub na svijetu, ali i da dobro zna ko je odmah iza Kraljeva.
"Real Madrid je najveći klub, a reći ću vam ko je odmah iza njih. To je Milan", rekao je Maldini, a zatim se osvrnuo na svog nekadašnjeg trenera.
"Moj prijatelj Carlo ima nevjerovatne igrače u svom timu i mora pronaći balans, a to je zaista najteža stvar u fudbalu. On zna šta radi, a kakav je trener pokazuju svi rezultati koje je on već ostvario tako da je o tome suvišno pričati. Igrati za Carla kao trenera za mene je bilo ogromno zadovoljstvo i čast. Uživali smo zajedno u tim sezonama u Milanu".
Oglasi
💣 "El REAL MADRID es el equipo MÁS GRANDE de la HISTORIA. El AC Milan, el segundo".
— El Chiringuito TV (@elchiringuitotv) December 10, 2024
😳 Paolo Maldini, central histórico del AC Milan, elogia al conjunto blanco.
👉 Vía: 'Real Madrid TV' pic.twitter.com/Lx6f72zZ58
Maldini je svoju cijelu karijeru proveo u Milanu i za prvi tim kluba sa San Sira igrao je čak 24 godine što je zaista nevjerovatno.
Penzionisao se 2009. godine, a za Milan je odigrao ukupno 901 utakmicu i dao je 33 gola, te dodao 43 asistencije. Osvojio je s ovim klubom sve što je mogao, te dugi niz godina bio kapiten Rossonera.
U eri kada je Ancelotti bio na klupi Milana ovaj klub je dominirao u Evropi i Italiji.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.