Real Sociedad slavio kod Espanyola
EPA

Pobjeda u Barceloni

Ekipa Real Sociedada ostvarila je večeras pobjedu nad Espanyolom u sklopu 22. kola La Lige.

Nakon pobjede nad Osasunom u prošlom kolu, fudbaleri Real Sociedada uspjeli su večeras pobijediti  u gostima iEspanyol sa 2:1, te se tako dodatno primaknuti vodećim klubovima u španskom šampionatu.

Real Sociedad je poveo u 26. minuti preko Vele, ali prednost je trajala 10 minuta kada je stvari na početak vratio Perez. U nastavku mreže su mirovale sve do 61. minuti, a gol za 2:1, ujedno odlučujući na utakmici, postigao je Illarramendi.

Klub iz San Sebastiana se poslije pobjede nalazi na odličnoj četvrtoj poziciji, dok je Espanyol na osmom mjestu.