Remi Lecha, asistencija Štilića

Ekstraklasa, 2. kolo

Adnan Beganović

U okviru 2. kola poljske Ekstraklase večeras su odigrana dva susreta, a oba su završila indentičnim rezultatom. Gornik i Widzew, kao i Zaglebie i Lech, odigrali su bez pobjednika (1:1).

Nakon što su u 1. kolu fudbaleri Lecha pred svojim navijačima upisali ubjedljivu pobjedu (5:0), večeras ipak nisu uspjeli na svoj konto staviti tri boda.

Naime, u duelu sa Zaglebijem, Štilić i društvo su odigrali 1:1, a naš reprezentativac asistirao je Henriquezu za pogodak kojim je Lech došao do vodstva.

Međutim, domaći se nisu predavali i pet minuta prije kraja susreta uspjeli su poravnati, a strijelac je bio Pawlowski.

Gornik je u duelu sa Widzewom prvi došao do prednosti i to u 46. minuti preko Kwieka, a izjednačio je Broz u 70.