Remi Litvanije i Slovačke

Litvanija i Slovačka su u susretu naše grupe za odlazak na Svjetsko prvenstvo odigrali susret bez pobjednika 1:1.

Litvanija je došla u vodstvo nakon 18. minuta igre. Mrežu Slovaka zatresao je Marius Zaliukas za veliko slavlje domaćih navijača. Ipak, Slovačka je u samom finišu prvog poluvremena došla do izjednačenja. Marek Sapara je pogodio za poravnanje rezultata  na 1:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Nakon deset minuta igre u nastavku Slovačka je ostala sa igračem manje. Viktor Pecovsky je zaradio direktan crveni karton, te je ostavio svoje suigrače na cjedilu.

Međutim. Litvanci nisu uspjeli iskoristiti igrača više na terenu, te je do kraja susreta ostalo 1:1.