Remi u derbiju šestog kola između Lechie i Gornika

Ekstraklasa Poljske

Značajan gostujući trijumf ostvario je Zaglebie Lubin nad Ruch Crozowom, a konačan rezultat glasio je 0:2.

Papadopulos je goste doveo u vodstvo u 28. minutu susreta, dok je konačan rezultat postavio Piech petnaest minuta prije kraja. Zaglebie je ovom pobjedom pobjegao sa dna i sada ima pet bodova, jedan manje od desetoplasiranog Ruch Crozowa.

U derbiju kola danas su igrali Lechia Gdansk i Gornik Zabrze. Duel dva prvoplasirana kluba na tabeli Ekstraklase završen je remijem. Bilo je 1:1, pogađali su Przybylski za goste u 61. minutu, Pietrowski iz penala za domaće, deset minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka.