Remi u Lukavici: Slavija ispala, Željo ipak bez Evrope

Podjela bodova

Nogometaši Slavije i Željezničara odigrali su 1:1 u meču 30. kola Premijer lige BiH.

Željezničar nije uspio da ostvari pobjedu u Lukavici sa 1:0, što je moglo Plave ostaviti u igri za Evropu, obzirom na kiks Sarajeva. Željo je poveo, ali domaći su u finišu uspjeli da izjednače...

Po veoma teškom terenu Plavi s Grbavice su smogli snage da dođu do gola i da sa svojim navijačima proslavi  vodstvo.

Gol je postignut u 74. minuti. Ivan Lendrić je ubacio s desne strane, a Đermanović je glavom zatresao mrežu Lučića.

U 84. minuti iskusni Darko Spalević zabija za izjednačenje i veliku radost domaćih navijača.

Inače, dosta  težak teren onemogućio je neku nogometnu ljepoticu, mada je bilo nekoliko šansi na obje strane.

Radovanović je prijetio golu Željezničara, ali mreža Plavih se nije tresla. Dodajmo da su gosti igrali sa izmijenjenim sastavom zbog suspenzija. Tako je branio Fejzić,

Ovaj bod Želji nije bio dovoljan za Evropu, a ni Slaviji za opstanak.

Slavija - Željezničar 1:1 (Spalević 84/ Đermanović 74)

Slavija: Lučić, Ristić, Marušić, Marković, Kartal, Spalević, Bošković, Simović, Čomor, Arsenijević, Radovanović.

Željezničar: Fejzić, Memija, Kramarić, Đermanović, Bogičević, Halvadžić, Sadiković, Lendrić, Zahirović, Stevanović.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: