Remi u Manchesteru, poraz Schalkea

Kompletirano 3. kolo

Završene su sve večerašnje utakmice predposljednjeg kola Kup Uefa. Twente je iznenadio Schalke, Partizan nemoćan u Sevilli, a Galatasaray je slavio u Berlinu...

Mršavi remi "najzanimljivijeg" susreta

Manchester City je na svom terenu remizirao protiv Paris SG-a, i tako osigurao prolaz dalje. Parižani ostaju bez šanse, jer imaju samo dva boda iz tri odigrana susreta. U drugoj utakmici skupine A, nizozemski Twente je napravio iznenađenje na svom stadionu.

Rezultatom 2:1 bili su bolji od Schalkea. Rano vodstvo Twenteu donio je Wielaert već u 2. minuti. Perez je u 55. minuti povisio na 2:0, a utješni gol za goste dao je Gerald Asamoah u 77. minuti susreta.

Twente vjerovatno ide dalje, a Nijemci su skupili 4 boda iz isto toliko susreta, PSG i Racing imaju po dva boda, ali bi pobjedama u posljednjem kolu, jedna od ekipa mogla proći u drugi dio natjecanja.

Sve poznato u skupini B

Skupina B se večeras skoro kompletirala, dalje idu Metalist i Galatasaray, dok će Olympiacos i Benfica će u zadnjem kolu tražiti prolaz dalje. Ukoliko obje ekipe pobijede, dalje ide Olympiacos budući da ima bod više od Benfice.

Metalist je senzacija ovogodišnjeg Kup Uefa, a večeras su na svom stadionu golom Edmara u 88. minuti uspjeli nanijeti poraz grčkom Olympiacosu. U drugoj utakmici ove skupine, Hertha je na Olympiastadion u Berlinu poražena od Galatasaraya. Jedini pogodak, ujedno i pobjedonosni za goste, postigao je Čeh Milan Baroš sa bijele tačke.

Galatasaray i Metalist su sigurni pred posljednje kolo, treći prolaznik će biti Hertha, Olympiacos ili Benfica.

Sevilla i Standard sa po 3 komada ispratili protivnike

Kao što se i očekivalo, Sevilla je uspjela bez nekog velikog napora pobijediti beogradski Partizan. Dvostruki strijelac bio je Luis Fabiano, dok je još jedan pogodak dao Renato.

Pomalo neočekivano, Standard je u Liegeu savladao Sampdoriju identičnim rezultatom, kao i Sevilla.
De Camargo je u 23. minuti načeo mrežu gostiju. Onyewu je povisio na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Jovanović nekoliko minuta prije kraja.

Standard sigurno ide dalje, u zadnjem kolu Stuttgart, Sevilla i Sampdoria će se borit za preostala dva mjesta. Partizan je završio svoje natjecanje, budući da su skupili samo 1 bod.

Kao što smo već ranije pisali, skupina D je okončana pobjedama Udinesea nad Dinamom (2:1), i NEC-a kod moskovske Sparte (1:2).