Remi u Mostaru, Zvijezda za istoriju
Dialibi poništen gol u Vrapčićima

Drugo kolo Premijer liga Bosne i Hercegovine

U solidnom susretu starih rivala i naših nekada proslavljenih klubova Veleža i Željezničara u Mostaru nije bilo golova, te su tako oba tima nakon 180 minuta novog šampionata još bez pobjede.
Velež je krenuo agresivnije u utakmicu. Na početku susreta rođeni su imali više prilika, no nisu ih iskoristili. Najprije je u 18. minutu 100 postotnu šansu prokockao Drakul. Prošao je po desnoj strani, pucao, a lopta se opet odbila do njega. Sa sedam metara od gol linije Sarajlija, neometan ponovo šutira, ali pogađa samo prečku!

Isti igrač minut kasnije opet je u šansi. Međutim, poslije njegovog šuta Šehić je, ovaj put, loptu skrenuo u korner. U 28. minutu Rijad Demić sa 25 metara šutirao je preko gola, a od tada Željo preuzima inicijativu na stadionu u Vrapčićima. Šešlijin udarac izblokirala je odbrana «rođenih». Potom u 35. minutu Sadiković šutira pored gola, a u 36. Jamak je istrčao kontru, te ubacio loptu u šesnaesterac domaćih. Pelak je promašio loptu, a Šešlija na «drugoj stativi» zakasnio da je pospremi u mrežu. Sudija Stankić na signalizaciju pomoćnika Janjića Želji je poništio gol u 39. minutu. Šešlija je centrirao sa desne strane, Dialiba dobro skočio i udarcem glavom loptu poslao u gol Veleža, no tada je Janjić «podigao zastavicu», a Stankić uvažio njegovu sugestiju i ostalo je 0:0.

U drugom poluvremenu Želji je pripao prvi dio igre. Šešlija u 47. minutu «puca» pored gola. U 59. Bekrić «hvata» volej, no Efendić odlično brani, i spašava gol Veleže. Dva minuta kasnije Efendić brani udarac Jamaka. Velež je imao najbolju šansa da dođe do trijumfa u 72. minutu. Na ubacivanje Obada «rezervista» Škaljić šutira iz prve, a Šehić «vadi» loptu ispod prečke i odbija je u korner.
Do kraja susreta oba tima «zadovoljila» su se remijem, koji je i najrealniji ishod ogleda nedaka jakih, a danas naših prosijećnih ekipa.

U terminu od 17:30 sati odigrana su još tri meča drugog kola. Aktuelni šampion Modriča Maxima na stadionu «Dr. Milan Jelić» pobijedio je Laktaše, golovima Joce Stokića u 26. i Mladena Bojića u 51. minutu. Istorijsku pobijedu zabilježila je Zvijezda iz Gradačca. U premijernom nastupu u društvu najboljih tim trenera Ratka Ninkovića bio je bolji od Leotara – 2:0. Pogodili su Damir Smajlović u 27. minutu, te Anel Pjanić u 88. Bod u gostima osvojila je Slavija na «Piroti». Travnik je poveo golom Daria Pranjkovića u 7, a izjednačio je Darko Spalević u 35. minutu.

Velež – Željezničar 0:0

MOSTAR – Stadion «Vrapčići». Gledalaca: 3.500. Sudija: Predrag Stankić (Bijeljina). Žuti kartoni: Railić, Kadrić, Drkul (Velež).
VELEŽ: Efendić, Duraković /od 58. Škaljić/, Railić, Milojević, Kazazić, Kadrić, R. Demić, Drakul /od 71. Delalić/, Paunović, Obad, Jahović /od 46. S. Demić/. Trener: Emir Tufek.
ŽELJEZNIČAR: Šehić, Bučan, Sadiković, Cocalić, Bajić, Jamak /od 88. Dudić/, Muharemović, Bekrić, Šešlija /od 63. Redžepi/, Pelak /od 69. Haznadar/, Dialiba. Trener: Simo Krunić.

Incidenti u Mostaru
U poluvremenu utakmice Veleža i Željezničara došlo je do obračuna navijača pomenuta dva kluba. Na centralnoj tribini gađali su se kamenicama, a gosti su otkidali i stolice, te bacali ih u pravcu simpatizera Veleža. Policija je reagovala, uz primjenu sile, te je spriječen još ozbiljniji incident. Navijači Želje su potom izbačeni sa stadiona, te je počelo drugo poluvrijeme sa deset minuta zakašnjenja.