Rezervista Caicedo donio veliko slavlje Espanyolu

Plavobijeli idu u četvrtfinale

Ekipa Espanyola izborila je plasman u četvrtfinale Kupa Kralja pobjedom nad favoriziranom Valencijom rezultatom 2:0.

Gosti sa Mestalle su u Barcelonu došli braniti prednost stečenu u prvoj utakmici kada su kod kuće slavili sa 2:1. To im je umnogome otežao Mustafi koji je u 14. minuti zaradio direktni crveni karton i ostavio svoj tim na cjedilu.

Ključni momenat utakmice desio se u 76. minuti kada je umjesto Lopeza u igru ušao Felipe Caicedo. Ovaj fudbaler je samo dvije minute kasnije pogodio za 1:0 i tako doveo svoj tim pred vrata plasmana u naredni krug.

Isti igrač je u 89. minuti po drugi put pogodio i tako otklonio sve dileme oko putnika u četvrtfinale.

Valencia se porazom od 2:0 oprostila od takmičenja u Kupu Kralja i sada se može okrenuti samo Primeri.