Velika pobjeda Ascolija u borbi za opstanak, Riad Bajić postigao jubilarni 10. gol

Lider pao u Ascoliju

Bh. reprezentativac Riad Bajić postigao je novi gol u dresu italijanskog drugoligaša Ascolija.

Ascoli je u 35. kolu Serije B ugostio prvoplasirani Empoli i uz veliku borbu savladao ga s 2:0.

Pomalo neočekivana pobjeda Ascolija koji je s 40 bodova i dalje u opasnoj zoni, no sada na samo bod od "mirne luke".

Prvi gol za domaću ekipu postigao je Dionisi u 39. minuti, da bi Bajić u 60. minuti postavio konačan pogodak i ovjerio velika tri boda za svoj tim.

Ascoliju je to bila četvrta uzastopna pobjeda, a u narednom kolu gostuje otpisanoj Reggiani.

Što se Bajića tiče, njemu je to bio jubilarni 10. pogodak u Seriji B ove sezone, no ovaj svakako i najvažniji do sada.