
Šibeniku bod na Rujevici
Neočekivan kiks Rijeke, bh. nogometaš jedan od tragičara, Hajduku se otvara velika prilika
Vodeća Rijeka je u prvoj utakmici 25. kola HNL-a ugostila Šibenik i osvojila samo jedan bod, odigravši 1:1.
Rijeka je imala velika očekivanja od ove utakmice, ali na Rujevici nisu uspjeli ostvariti pobjedu, pa su ostavili mogućnost Hajduku da u nedjelju pobjedom nad Goricom ponovo preuzme vrh.
Riječani su u prošlom kolu odigrali 0:0 u Velikoj Gorici, a večeras su bili nemoćni pred svojim navijačima. Jesu bili bolji, opasniji, konkretniji, ali nedovoljno za tri boda koja su očekivali.
Domaćin je poveo u 16. minuti. Djouahra je ubacio iz kornera, povremeni bh. reprezentativac Stjepan Radeljić uspio da proslijedi loptu do Tonija Fruka, a najbolji igrač Rijeke iz blizine zabija za 1:0.
Šibenik je u 39. minuti došao do 1:1. Gržan je dao loptu u prostor za Ivana Santinija, ovaj je provukao kroz noge bh. golmanu Martinu Zlomisliću. VAR je provjerio situaciju, no ispostavilo se da Santini ipak nije bio u ofsajdu.
U drugom dijelu Amer Gojak je imao dobru šansu, ali je u 53. minuti pogodio vanjski dio mreže. Potom ga je Radomir Đalović zamijenio i ubacio Luku Menala, koji je igrao na desnom beku. U igru je takođe ušao Duje Čop umjesto Bogojevića.
Oglasi
Velika prilika za Rijeku i Čopa nedugo nakon što je ušao u igru. Ostao je sam pred golom, ali je glavom pucao ravno u Filipovića. Djouahra u 67. sa 20-ak metara puca daleko od gola.
Potom je, u 70. minuti, Čop u padu iz voleja šutirao pored gola. Uzvraća Šibenik u 79. minuti, ali Božićev udarac brani Zlomislić.
Pet minuta prije raja utakmice Šibenik ostaje bez Petroviča koji je dobio i drugi žuti karton, ali se Šibenik sa igračem manje odbranio i osvojio veliki bod.
Gabriel Rukavina je u 88. minuti, šest nakon što je ušao u igru, dobro gađao, na kraju ipak pored gola. Nedugo nakon toga još jedan opasan napad, opet Rukavina u šansi, ali puca ravno u Filipovića. Bila je to posljednja šansa Riječana.
Rijeka će i u narednom kolu biti domaćin, ali će imati još teži zadatak, jer u goste dolazi Hajduk, koji će u nedjelju imati priliku da na Poljudu protiv Gorice zasjedne na vrh. Remi Rijeke pokušat će da iskoristi i Dinamo, pa u Koprivnici kod Slavena eventualnom pobjedom smanji trenutnih osam bodova zaostatka.
Rijeka - Šibenik 1:1
Rijeka: Zlomislić - Bogojević, Majstorović, Radeljić, Devetak - Petrovič, Selahi - Janković, Gojak, Djouahra - Fruk
Šibenik: Filipović - Cvek, Agyemang, Duraković - Gržan, Pozo, Kavelj, Zuta - Prekodravac, Kulušić - Santini
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.