Rijeka slavila na Poljudu

Poraz Hajduka

Rijeka slavila na Poljudu

Edmir Škorić

U derbiju 29. kola HNL-a nogometaši Rijeke iznenadili su Hajduk na Poljudu i slavili sa 2:1.

U Splitu je Hajduk dočekao Rijeku, koja je ovom pobjedom izgurala "bile" sa treće pozicije. Gosti su poveli u 21. minuti.

 

Jugović je prošao kroz odbranu Hajduka, ubacio za Mujanovića, kojem nije bilo teško iz neposredne blizine da matira Blaževića. Gosti su udvostručili svoje vodstvo već u 36. minuti.

 

Bio je to jedan kontranapad Riječana, tri igrača gostiju došla su pred gol Hajduka, a na kraju je Leon Benko pogodio. 

 

Na otvaranju drugog poluvremena, odnosno u šestoj minuti nastavka, Hajduk je uspio da smanji. Mladi Tino  Sve Sušić je postigao prekrasan pogodak s nekih 18 metara. Pokušavali su domaći nogometaši izjednačiti, no nisu uspjeli u tome.

 

HNL, 29. kolo:

Hajduk - Rijeka 1:2 (Sušić 53/ Mujanović 21, Benko 36)

 

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.