
Podrška sunarodnjaku
Hrvatu prijeti katastrofa već večeras, Jarni ga brani: "Treba mu samo neko poput Modrića"
Robert Jarni jedan je od rijetkih igrača koji je nosio dresove i Juventusa (1994.-1995.) i Real Madrida (1998.-1999.), pa je nekadašnji hrvatski reprezentativac uzbuđen uoči večerašnjeg fudbalskog klasika u trećem kolu Lige prvka.a
Real Madrid dočekuje Juventus u jednoj od najuzbudljivijih utakmica u ovom kolu Lige prvaka. Jarni je igrao za oba velikana, a sada je za medije u Italiji najavio okršaj madridskog i torinskog kluba na Santiago Bsernabeuu.
"Prilično je teško reći ko je favorit. Real Madrid ima puno jače igrače od Juventusa, a to je svakako prednost. Međutim, unatoč promjeni trenera, Los Blancosi nisu igrali posebno dobro ni na početku sezone", rekao je Jarni.
Kakve uspomene ima na svoja iskustva kao igrač Juventusa i kasnije Reala?
"Moj Juve je bio nevjerovatno jak. Reći ću vam iskreno - bio je to najjači Juventus ikad. I Real Madrid je naravno sa Mijatovićem, Šukerom, Redondom i Carlosom također bio sjajan, ali ja sam u Torinu osvojio ligu i Kup i to su neke neizbrisive uspomene".
Oglasi
Igor Tudor se posljednje vrijeme suočava sa dosta kritka, a Jarni je stao u odbranu svog sunarodnjaka koji vodi Juventus.
"Ne, ne zaboravimo da je on taj koji je ove godine doveo Juve do Lige prvaka. Ispitivati ga nakon ovih prvih nekoliko mjeseci rada nema smisla. Tudor je došao u Juve trenirati igrače koje nije sam izabrao. Nisu mi se svidjela ljetna pojačanja, klub mora hitno izaći na transfer tržište".
Ko je poseban Juventusu da bi ga ojačao?
"Ne mogu vam reći ko, ali definitivno vam mogu reći u kojem dijelu. Tudorovoj ekipi trebaju dva jaka veznjaka. Bez njih nema utakmica. Volio bih da je naš Modrić došao u Juventus umjesto u Milan", kazao je Jarni.
Pitanje o Modrićevoj drugoj mladosti u Milanu također je bilo neizbježno.
Oglasi
"Luka je kao crno vino - što stariji, to bolji. Niko nije očekivao da će biti na ovoj razini, a im 40 godina i još uvijek je isti prvak kao što je nekad bio. Kad bi barem igrao za moj Juventus...", poručuje Jari.
Jarni je imao bogatu i zanimljivu karijeru, tokom koje je igrao u više jakih evropskih klubova. Afirmisao se kao talentovan igrač u Hajduku, pa je potom otišao u Italiju, igrao za Torino i Juventus, dok je u Španiji nosio dresove Real Madrida, Betisa i Las Palmasa.
Jarni je igrao i za Jugoslaviju i za Hrvatsku. Za Jugoslaviju je nastupio na Svjetskom prvenstvu 1990. u Italiji. Za Hrvatsku je bio važan dio generacije koja je osvojila broncu na SP 1998. u Francuskoj. Ukupno je za Hrvatsku odigrao 81 utakmicu i postigao 1 gol.
Nakon igračke karijere, Jarni se okušao i kao trener. Vodio je više klubova, uključujući Hajduk Split, Istru 1961, te bio selektor mlade reprezentacije Hrvatske (U-19). Takođe je imao angažmane i u inostranstvu – bio je trener klubova u Mađarskoj, Grčkoj i Indiji.
A što se Tudora tiče, nakon poraza u Comu, sve je bliže otkazu. Neki vjeruju da bi i težak poraz od Reala bio presudan, dok će mu ili ova ili naredna utakmica protiv Lazija u prvenstvu biti ključna za spašavanje posla.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.