Rođeni konačno slave: Nusmir Fajić pogodio za pobjedu FK Velež protiv NK Široki Brijeg

Prva pobjeda u sezoni

M. Šljivak, foto: V. Bernadić

Velež je u 5. kolu Premijer lige BiH savladao Široki Brijeg rezultatom 1:0 i došao je do prve pobjede u sezoni.

Od samog početka tim Feđe Dudića je dominirao terenom. Kalezić već u četvrtoj minuti stvara sjajnu šansu, ali je Zlomislić sjajno odbranio.

Zatim je Fajić u odličnoj šansi nakon ubačaja Ćosića, no njegov udarac odlazi pored gola.

Ipak, bolja igra Mostarcima se isplatila u 19. minuti. Ćosić ubacuje, a Fajić glavom pogađa za prednost od 1:0.

Potom su Rođeni malo umirili igru. Široki dolazi do daha, ali do kraja poluvremena ne uspijeva napraviti pravu šansu i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Široki je u nastavku meča kontrolisao loptu, ali tim s Pecare jednostavno nije mogao da stvori pravu šansu pred golom Bobića.

Velež se odlučio igrati na kontre, a jedna takva u 50. minuti umalo je završila u mreži, no Zlomislić sjajno brani udarac Kalezića.

Gosti su uzaludno napadali. Svi napadi su bili itekako jalovi i odbrana Rođenih je djelovala zaista odlično i nije gostima dopustila nijednu pravu šansu.

Ostalo je do kraja 1:0 i Rođeni su došli do prve pobjede ove sezone za veliko slavlje njihovih igrača i navijača.