Roma i Chelsea slavili, poraz Barce

Liga prvaka, 6. kolo

Okončana je prva faza takmičenja u grupama A, B, C i D nakon kojih su poznate ekipe koje idu u osminu finala, te momčadi koje će takmičenje na proljeće nastaviti u okviru Kupa UEFA.

CFR Cluj    6    1    1    4    5    9    4

Kako se to i očekivalo, iz grupe A su u naredni krug takmičenja prošli Roma i Chelsea. Londonskoj ekipi je za ovjeru plasmana u osminu finala bila potrebna pobjeda nad rumunskim Clujem, a to su izabranici trenera Scolarija i ostvarili. Pet minuta prije kraja prvog dijela, Kalou je doveo Chelsea u vodstvo. Cluj je poravnao golom Konea u 56. minuti, a pobjedu domaćim osigurao je Drogba u 71. minutu.
Roma je na svom Olimpicu dočekala Bordeaux, te zabilježila pobjedu vrijednu osmine finala golovima Brighia u 61. minuti i Francesca Tottija u 79. minuti.

Anorthosis         6    1    3    2    8    8    6

Iz grupe B plasman dalje su obezbijedili Inter i Panathinaikos. Grčki je sastav u Atini dočekao najveću senzaciju dosadašnjeg dijela Lige prvaka kiparski Anorthosis. Pao je zabilježio pobjedu u direktnom duelu koji je odlučivao o plasmanu dalje golom, Karagounisa u 69. minuti.

Werder je izborio Kupe UEFA pobjedom na svom Wesseru nad Interom, koji je obezbijedio osminu finala. Strijelac vodećeg gola bio je Pizarro u 63. minuti susretam, dok je na 2:0 povisio Rosenberg.
Počasni gol za Inter bio je djelo Zlatana Ibrahimovića.

Basel          6    0    1    5    2    16    1

Shakhtar je sa 3:2 na Nou Campu deklasirao Barcelonu u susretu koji nije imao nikakvog rezultatskog značaja za Katalonce, s obzirom da su ranije obezbijedili prvo mjesto u grupi C. Gladky je pogodio dva puta za Ukrajince, a Fernandinho jednom, dok su golove za Bracu postigli Sylvinho i Burgos.

Basel je ostao bez pobjede u Ligi prvaka ove sezone, s obzirom da je pobjedu u okviru 6. kola iz Švajcarske odnio Sporting, a jedini gol na ovom mečui bio je djelo Yannicka u 19. minuti.

PSV           6    1    0    5    5    14    3

Iz ove grupe plasman dalje su osigurali Atletico i Liverpool, dok su Marseille i PSV tražili prolaz u Kup UEFA u kojem ćemo ipak gledati Francuze.

PSV nije mogao do pobjede protiv rezervnog sastava Liverpoola koji je odnio pobjedu sa Phillips Arene rezultatom 3:1.

Olympique Marseille i Atletico Madrid remizirali su na Velledromeu – 0:0

Roma – Bordeaux    2:0

Chelsea – Cluj        2:1

Panathinaikos – Anorthosis    1:0

Werder - Inter    2:1

Barcelona – Shakhtar    2:3

PSV Eindhoven – Liverpool    1:3