Real razbio Osasunu
Ronaldovi projektili kao najveće upozorenje Bavarcima
Nogometaši Real Madrida bez većih su problema savladali Osasunu (4:0) u subotu navečer u utakmici 35. kola španske Primere.
Nakon minimalne, ali velike pobjede nad Bayernom u prvom susretu polufinala Lige prvaka, Real je na Santiago Bernabeu ugostio Osasunu, te na kraju stigao do 26. prvenstevne pobjede.
Cristiano Ronaldo se brzo vratio u formu nakon što je propustio nekoliko utakmica zbog povrede. Mrežu Bayerna nije zatresao, no iskupio se protiv gostiju iz Pamplone, te navijačima podario dva pogotka.
Prvi je zabio već nakon šest minuta igre, drugi u 52. minuti. Jedino je nejasno koji je pogodak ljepši? Portugalčeva dva projektila su završila u mreži gostiju. Dva gola kakva samo Ronaldo može zabiti.
Treći gol za Kraljeve postigao je Sergio Ramos, koji je glavom zakucao loptu u mrežu nemoćnog gosta poslije ubačaja Di Marije, danas dvostrukog asistenta. Carvajal je u 84. postavio konačnih 4:0. Real trenutno za vodećim Atleticom zaostaje tri boda. Oba kluba imaju još četiri utakmice odigrati.
Nešto ranije Getafe je ostvario veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak i to nad Malagom (1:0). Jedini gol postigao je Colunga u sedmoj minuti, a zanimljivo da su domaći od 37. minute igrali bez isključenog Marice. Na drugoj strani je Angeleri morao ranije pod tuš. On je igru napustio u 76. minuti.
Ukupno je na tom susretu sudac pokazao dva crvena i čak 13 žutih kartona.
Primera, 35. kolo:
Getafe - Malaga 1:0 (Colunga 7)
Real Madrid - Osasuna 4:0 (Ronaldo 6, 52, Ramos 60, Carvajal 84)
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.