Rostov u ludoj utakmici namučio Zenit: Hadžikadunić igrao sjajno, a onda zbog povrede napustio teren

Meč ruske Premier lige

H. Zilić

Veoma zanimljiv meč u drugom kolu ruske Premier lige odigrali su Rostov i aktuelni šampion Zenit.

Domaći su pružili dobar otpor gostima imali nekoliko lijepih prilika, ali na kraju je Zenit slavio sa 2:4.

Gosti su poveli u 29. minuti pogotkom Erokhina na asistenciju Kuzyayevam da bi Azmoun iz penala u 35. minuti opogodio za 0:2.

Zenit je imao sjajnu priliku u 40. minuti, ali u odbrani Rostova fenomenalno je reagovao bh. reprezentativac Denis Hadžikadunić.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, Komlichenko postiže pogodak za domaće i smanjuje na 1:2.

Početkom drugog poluvremena bolja igra Rostova koju nisu uspjeli krunisati pogotokom, a kazna je stigla u 74. minuti kada je Wendel pogodio za 1:3.

Isti igrač je tri minute kasnije bio u novoj prilici, ali Hadžikadunić još jednom sjajno reaguje i bez obzira na tri gola Zenita večeras je bio jedna od najboljih karika Rostova.

Domaći se nisu predavali i u 85. minuti Osipenko na asistenciju Folmera pogađa za 2:3.

U 87. minuti naš Denis Hadžikadunić je napustio teren zbog povrede, a umjesto njega u igru je ušao Langovich.

Konačnih 2:4 postavio je Erokhin u petoj minuti sudijske nadoknade.