Rubin dosta teško do "unaprijed upisane" pobjede

Mordovia ispada iz lige

Kazanjski Rubin poprilično teško je stigao do pobjede nad Mordovijom iz Saranska u prvom susretu 28. kola ruske Premier lige.

Kada je Gokdeniz Karadeniz u sedmoj minuti zatresao gostujuću mrežu, činilo se da će Rubin lako upisati nova tri boda.

Ipak, pet minuta prije kraja prvog dijela gosti dolaze do poravnanja, a pogodak za 1:1 postigao je Ruslan Mukhametshin.

Čvrsta gostujuća odbrana uspješno je otklanjala napade Rubina do 75. minute, a onda Vladimir Dyadyun, na drugu asistenciju Alexandera Ryazantseva, postavlja konačnih 2:1.

Rubin je s nova tri boda preskočio Dinamo Moskvu na tabeli i sada je četvrtoplasirani sa 47 bodova. Mordovia je, dva kola prije kraja, skoro ostala bez šanes da izbori ostanak u ligi.